Φιλοκτήτειος Δρόμος 2016: Μεταγωνιστικό Δελτίο Τύπου - αποτελέσματα

13 Οκτ 2016

Με πλήθος συμμετοχών από όλη την Ελλάδα πραγματοποιήθηκε για 4η συνεχόμενη χρονιά με επιτυχία ο ορεινός αγώνας «Φιλοκτήτειος Δρόμος» στην πανέμορφη περιοχή της Παύλιανης. Θέλουμε να ευχαριστήσουμε τους χορηγούς της εκδήλωσης (Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, Chipita, Αθηναϊκή Ζυθοποιΐα Α.Ε. «ΙΟΛΗ») και τους εθελοντές, μέλη και φίλους του Ε.Ο.Σ. Λαμίας που βοήθησαν στην διεξαγωγή του αγώνα.

 

Για τα αποτελέσματα του αγώνα στο filokthteios-road.blogspot.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1

20

ΚΑΡΑΛΗΣ

ΗΛΙΑΣ

1:18:36:27

 

2

38

ΖΗΝΔΡΟΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1:19:36:47

Σ.Κ.Α. ΜΕΤΕΩΡΩΝ

3

4

ΣΙΑΜΠΑΝΗΣ

ΣΠΥΡΟΣ

1:28:58:46

 

4

18

ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ

ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

1:29:37:23

 

5

39

ΤΣΑΛΑΦΟΥΤΑΣ

ΑΚΗΣ

1:31:33:84

Α.Ω.Λ.

6

8

ΠΑΝΟΥΡΓΙΑΣ

ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

1:34:53:89

Α.Σ. ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ

7

10

ΑΡΓΥΡΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1:35:54:79

ΤΡΑΧΙΝΑ

8

14

ΚΑΝΑΤΑΣ

ΠΑΝΟΣ

1:40:04:45

 

9

58

ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

1:40:10:36

Σ.Χ.Ο. ΑΡΑΧΩΒΑΣ

10

30

ΒΑΜΒΑΤΣΙΚΟΣ

ΣΠΥΡΙΔΩΝ

1:40:46:05

ΤΡΑΧΙΝΑ

12

52

ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΝΔΡΕΑΣ

1:40:58:98

 

11

51

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1:40:58:98

 

13

57

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

1:42:14:87

Α.Σ. ΔΙΟΝΥΣΟΣ

14

45

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ

ΘΟΔΩΡΗΣ

1:42:28:34

 

16

41

ΚΑΓΚΑΡΑ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ

1:42:52:37

ΤΡΑΧΙΝΑ

17

56

ΚΑΡΑΤΣΩΛΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

1:42:52:37

Α.Σ. ΔΙΟΝΥΣΟΣ

15

9

ΠΑΝΟΥΡΓΙΑΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

1:42:52:37

 

18

26

ΤΣΑΜΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

1:45:55:79

Γ.Σ. ΦΑΛΑΡΑ

19

23

ΤΣΕΛΟΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

1:48:04:56

 

20

3

ΤΣΙΟΥΝΗΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

1:48:16:27

Ε.Ο.Σ. ΛΑΜΙΑΣ

21

7

ΚΟΚΟΡΕΣ

ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

1:48:30:00

 

22

11

ΚΑΤΣΑΒΡΙΑΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

1:49:10:64

ΤΡΑΧΙΝΑ & ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΠΤΕΛΕΩΤΩΝ

23

21

ΠΑΠΑΚΟΥΣΟΥΛΑΣ

 

1:52:41:85

 

24

6

ΜΑΥΡΟΜΟΥΣΤΑΚΑΚΗ

ΜΑΡΙΑ

1:52:51:87

 

25

42

ΠΟΛΥΜΕΡΟΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

1:55:43:26

 

26

15

ΚΑΚΑΕΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

1:55:58:43

 

27

50

ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΚΩΣΤΑΣ

1:56:28:30

Ε.Ο.Σ. ΛΑΜΙΑΣ

28

16

ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

1:56:48:68

 

29

13

ΚΑΝΑΤΑΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

1:58:05:58

 

30

44

ΚΟΡΜΠΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

1:58:17:34

Σ.Χ.Ο. ΑΡΑΧΩΒΑΣ

31

1

ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

1:59:33:00

ΣΜΟΚΟΒΟ

32

32

ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1:59:34:80

ΤΡΑΧΙΝΑ

33

24

ΦΟΡΤΑΤΟΣ

ΑΝΤΩΝΗΣ

2:01:24:00

 

34

37

ΛΑΜΠΡΟΥ

ΓΙΑΝΝΗΣ

2:01:48:00

Ε.Ο.Σ. ΛΑΜΙΑΣ

35

40

ΨΑΡΡΑ

ΕΥΘΑΛΙΑ

2:01:48:00

 

36

19

ΤΣΑΡΑΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

2:02:46:59

 

37

12

ΚΑΝΑΤΑΣ

ΗΛΙΑΣ

2:03:07:92

 

38

35

ΧΡΥΣΙΚΟΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2:04:41:21

ΤΡΑΧΙΝΑ

39

2

ΜΟΥΡΤΖΟΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2:05:14:90

SALUTE

40

5

ΖΗΛΑΚΟΣ

ΒΑΓΓΕΛΗΣ

2:06:24:47

 

41

25

ΣΟΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ

2:11:31:10

ΤΡΑΧΙΝΑ

42

17

ΤΣΕΛΙΟΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

2:11:32:22

 

43

22

ΧΡΥΣΙΚΟΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2:16:15:74

 

44

49

ΛΑΜΠΡΗΣ

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

2:16:28:26

 

45

43

ΕΥΘΥΜΙΟΥ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2:17:47:78

 

46

53

ΠΙΤΣΙΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2:28:06:35

 

47

31

ΣΚΑΡΛΑΤΟΥ

ΜΑΡΙΑ

2:28:50:13

ΤΡΑΧΙΝΑ

48

33

ΖΑΝΙΑ

ΙΩΑΝΝΑ

2:38:56:07

 

49

34

ΦΕΡΑΡΡΙ

ΤΖΙΑΝΛΟΥΚΑ

2:38:56:07

 

50

36

ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΣ

ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ

2:39:09:36

ΔΡΟΜΕΙΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ

51

29

ΝΑΡΗ

ΧΡΥΣΑ

2:39:09:36

ΔΡΟΜΕΙΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ

54

46

ΓΑΡΤΣΙΩΝΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

2:42:48:14

ΤΡΑΧΙΝΑ

52

47

ΚΟΣΜΑΣ

ΘΩΜΑΣ

2:42:48:14

 

53

48

ΜΗΤΣΙΟΥ

ΟΛΓΑ

2:42:48:14

 

55

27

ΧΑΜΑΪΔΗ

ΘΕΟΔΩΡΑ

3:20:50:43

 

56

28

ΧΑΜΑΪΔΗΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

3:20:50:43

 

57

54

ΚΑΛΤΣΑΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Εγκατ.

 

58

55

ΚΡΑΒΑΡΙΤΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Εγκατ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Latest Tweets

@PyrStageRun 2019 - End of a dream week in Salardú, read the final report of the 2019 edition:… https://t.co/wTeHRyPC0R
@SCARPAspa Neutron 2: Δοκιμή και Παρουσίαση του μοντέλου στο @Advendure_Net : https://t.co/45FHp9rQJf https://t.co/efbNCU3jxv
@PyrStageRun 2019 - Stage 4: Intense and very challenging stage, report of the 4th stage: https://t.co/doqAd5xYDa https://t.co/EvUBVQF16Z
Follow Advendure on Twitter

Post Gallery

Με ρεκόρ και εντυπωσιακή διαδρομή συνεχίστηκε το Migu Run Skyrunner® World Series στον Zacup Skyrace

Scarpa Neutron 2: Δοκιμή και Παρουσίαση!

PTL 2019, κάτι διαφορετικό...

Tor des Geants 2019: Τέσσερις έλληνες αντιμέτωποι με τους Γίγαντες των Άλπεων!

Επιτυχημένη εμφάνιση για Ζησιμόπουλο – Βασιλάτου στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Skyrunning 2019 – Σειρά παίρνουν οι Μπίκα – Σελέτης σε Vertical και Sky.

Φολτόπουλος - Σιαρλίδης στον Swiss Peaks 360

Μέσα απ'τον καθρέφτη!

O Κωνσταντίνος Γιαννόπουλος και η Νίκη Ζιώγα μεγάλοι νικητές του Ultra Ursa Trail 2019!

Μεγάλοι νικητές του UTMB 2019 o Ισπανός Pau Capell και η Αμερικανίδα Courtney Dawalter!